RSS

Бібліотека – центр захисту інтересів громади

25 Кві

Під час урочистого відкриття в травні 2012 року Ярмарки «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади» Матей Новак (директор програми «Бібліоміст» в Україні) поділився з присутніми своїм розумінням сучасної бібліотеки та бібліотеки, яка розвиває громаду: «Сучасна бібліотека – це та бібліотека, яка розвивається разом із громадою. Бібліотека завжди була частиною суспільства і надавала інформаційні послуги  в різних формах. Але сучасна бібліотека розуміє, що інформаційні потреби сьогодні інші, ніж були декілька десятиліть тому. Сучасна бібліотека не боїться змін, вона впевнена в своємі праві на існування в ХХІ ст., і прагне бути в главі інформаційної революції, а не плестися в її хвості».

03

Тому, сьогодні ми говоримо про те, що бібліотека – це не просто храм знань та центр культурно життя населення, це безпосередньо осередок розвитку та підтримки місцевої громади. Бібліотека дійсно повинна розвиватись з громадою і вона дійсно розвивається, за останні пять років завдяки програмі «Бібліоміст» бібліотеки зробили крок далеко вперед.

Бібліотека, як центр захисту інтересів громади – це нова, але надзвичайно потрібна форма взаємодії «бібліотека↔користувач». Сьогодні, захист інтересів громади представляється бібліотеками завдяки проведенню адвокаційних кампаній.

Адвокаційна діяльність вже присутня у нашому суспільстві: свої інтереси намагаються відстояти «діти війни», «чорнобильці», шахтарі, представники малого бізнесу та ін. Люди організовуються з метою протистояти незаконним забудовам скверів та дитячих майданчиків, махінаціям в житлово-комунальній сфері, беззаконню, змушують владу вносити зміни у законодавчі та нормативні акти, реагувати напорушення прав людини і громадянина.

Одним з різновидів адвокаційної діяльності є адвокація бібліотек. Вона зародилася як метод просування ідеї збільшення фінансування книгозбірень. Зараз її розглядають як системні дії, спрямовані на захист інтересів бібліотек, бібліотекарів і користувачів.

Мета адвокації – більш справедливий стан речей; просування певного погляду, ідеї, точки зору, групи людей чи певної справи через трансформацію або впровадження певної публічної практики.

Використовучи свої широкі можливості, інтелектуальні надбання, бібліотеки можуть привернути до себе ще більше прихильників шляхом безперервної участі в житті громади та шляхом демонстрації того, наскільки дійсно проблеми громади важливі бібліотеці. В результаті бібліотеки отримають зворотній зв’язок –  рекламу та підтримку громади.

 

 

Позначки: , ,

Напишіть свій відгук тут

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: