RSS

Як правильно писати для Інтернету

25 Лют

Бібліотека в інтернет-просторі сьогодні не дивина, а необхідність, можливість заявити про себе, поширити інформацію про свою роботу, успіхи, знайти партнерів, свого користувача і залучити їх до бібліотеки.

Бібліотекарю не обов’язково бути професійним журналістом, щоб висвітлювати діяльність своєї бібліотеки в Інтернеті. Варто лише знати деякі секрети написання “правильного” заголовку, адже саме заголовок інтернет-статті є найпершим, на що звертає увагу читач. Ціль заголовка – зацікавити читача, щоб він перейшов на саму статтю, тому варто звернути увагу на кожне слово, яке повинне бути інформативним та актуальним для тієї цільової аудиторії, для якої ви пишете.

Інтернет-статті порівнюють ще з радіотекстами. Новини на радіо складаються з коротких речень (до 12 слів), які легко сприймаються на слух. Публікація1

Структура інтернет-статті

Лід – це короткий виклад журналістського матеріалу, що розміщується після заголовку й перед основним текстом. Існує правило, згідно з яким, матеріал довший за 100 рядків мусить супроводжуватися лідом. У термінологічному словнику українських журналістів у цьому значенні вживається ще слово «вріз» («врізка»). Даний інформаційний відрізок дозволяє захопити увагу читача.

Досить часто в друкованих періодичних виданнях використовується інформаційний лід, який будується за принципом “Що? Де? Коли?”. При написанні статті для сайту чи блогу можна пропустити дане правило та задати читачу провокаційне питання або ж поділитись цікавим спостереженням, що стосується теми статті.

Всі ми не любимо читати занадто заумні, складні тексти, тому пишіть простою мовою, спробуйте зацікавити з першого речення.

Вступ, основна частина, висновок – традиційна структура будь-якої статті. Основним завданням для написання інтернет-статті – провести читача через весь текст, кожен абзац якого повинен містити питання, відповідь на яке читач віднайде в наступному абзаці.

Також в текст доречно  вставляти цитати відомих людей, що значно оживить статтю.

Гіперпосилання в тексті робить його живим. Гіперпосилання дозволяють якнайкоротше розповісти про певну інформацію не заглиблюючись в деталі. А якщо ви будете робити гіперпосилання на інші статті зі свого сайту чи блогу – це підвищить і його перегляд.

Якщо ви плануєте використовувати в тексті фото, зверніть увагу щоб вони були доречними і передавали візуальний зміст, емоції, нести додаткову інформацію.

Діліться в коментарях зі своїми секретами вдалої інтернет-статті. Будемо разом будувати якісний бібліотечний контент 🙂

 

Позначки: , ,

2 responses to “Як правильно писати для Інтернету

  1. Володимир

    03.03.2016 at 21:47

    Врізка, виділити головне ! Щоб привернути увагу 1

    Подобається

     

Напишіть свій відгук тут

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: