RSS

Бібліотечні блоги. Поговоримо?

21 Жов

Днями, методисти обласної наукової бібліотеки імені Миколи Островського знову провели майстер-клас по створенню та правильному веденню бібліотечного блогу, який відбувся вже на базі Хмельницької ЦРБ. Учасниками тренінгу стали як працівники центральної районної бібліотеки, так і працівники сільських бібліотек.

Разом з учасниками тренінгу ми розібрали: що ж таке блог і з чим його їдять; визначили основні функції блогування; вивчили основні принципи, яких варто дотримуватись перед тим, як створити професійний блог; як вдало підібрати дизайн професійного блогу; як правильно наповнювати блог і яким саме контентом; як правильно популяризувати свій блог і як шукати свого читача тощо. Також, поговорили про рейтинги дописів та важливість блогової статистики, аналіз яких є надважливий для створення цікавого та якісного контенту. І що саме головне – ми створювали блоги та робили в них перші дописи.

Загалом, ми знову надіємось, що майстер-клас не пройшов даремно і всі блоги, які було створено під час заняття все-таки не кануть в небуття, а будуть успішно діяти.

Також, важливо відмітити деякі технічні моменти, через які декілька учасників майстер-класу не змогли зареєструвати блог. Створюючи блог на платформі Blogger варто взяти до уваги, що даний веб-сервіс пропустить до реєстрації лише декілька перших щасливчиків, адже масова реєстрація з однієї і тієї ж IP-адреси збиває з пантелику ресурс, який захищаючись блокує інших користувачів. Тому віримо, що ті хто не зумів зареєструвати свою бібліотеку під час заняття зроблять це вже безпосередньо на своєму робочому місці.

IMG_2282 IMG_2296

IMG_2278

Користуючись можливістю та філософським настроєм, хотілося б трішки порозмірковувати над блогом сільської бібліотеки/бібліотеки-філії та основними проблемами його ведення. Ми завжди наголошуємо на тому, що кожна бібліотека повинна мати свій сайт. Якщо бібліотека не має відповідної технічної підтримки, а бібліотекар знань – це ж теж не біда, в поміч вам блогові платформи.  Проводячи серію майстер-класів по створенню та веденню бібліотечного блогу у різних куточках нашої області ми часто стикаємось з одними і тими ж питаннями. Вони в основному стосуються бар’єрів які виникають перед бібліотекарем. Це не бар’єр перед комп’ютером, адже на майстер-класи приїздять бібліотекарі які мають в своїй бібліотеці і комп’ютер і підключення до Інтернету. Бібліотекарі бояться ставити перед собою нові цілі та завдання прикриваючись браком часу, сторінками у соціальних мережах які забирають доволі сил та перебоями з Інтернетом.

Досить часто в бібліотекарів виникає нерозуміння того, навіщо все це і кому воно потрібне, хто буде читати блог і що туди писати окрім проведених заходів тощо. Блоги створюються, в них пишеться привітальний пост і на тому все. Чесно кажучи, шкода часу і потрачених сил на викладення матеріалу, коли заходиш на пусті блоги бібліотек працівники яких з нібито ентузіазмом запевняли, що обов’язково будуть його підтримувати та просувати в Мережі.

Насправді, кожен блогер, який окрім блогерства має додаткове навантаження відповість, що часу дійсно бракує.З власного досвіду скажу, що часом теж бракує часу постити в блог, інколи забуваєш і за регулярність ведення блогу. Але блогування має чудову функцію мемуарів. Якщо бракує часу розписати якусь думку чи проведений захід – будь-що, ви завжди можете повернутись до цього посту та розписати більш детально, або доповнити його якоюсь важливою деталлю. Не варто думати, що дописувати в блог варто як і в соціальні мережі – не менше трьох разів на добу. Так, дописи повинні бути регулярні, але регулярність ви визначаєте собі самостійно. Якщо це буде раз в день – нехай, раз в тиждень чи місяць – теж добре. Головне, щоб ваш читач впізнавав і вловлював для себе цю періодичність і зайшовши на блог сьогодні знав, що на наступний тиждень слід чекати нових новин з улюбленого блогу.

Якщо бібліотекар все-таки наполягає на тому, що катастрофічно бракує часу на ведення блогу ми підкидаємо альтернативу – залучайте волонтерів. Наприклад, невже так мало на селі талановитої молоді з журналістськими схильностями або ж нереалізованих в творчому плані людей пенсійного віку, які інколи від нічого робити пишуть довгі зворушливі листи на адреси місцевої влади? Таке волонтерство лише допоможе і зробить ваш блог цікавішим, адже окрім суто професійного погляду на ті чи інші питання бібліотечного характеру, соціокультурну діяльність, з’явиться інший – погляд користувача бібліотеки, активного учасника бібліотечних акцій, небайдужого громадянина.

Як просувати свій блог і як знайти свого читача? Тут також немає нічого складного. Ми всі користуємось соціальними мережами як в особистих цілях так і в професійних. Тому популяризація блогу саме через соціальні мережі – це найвдаліший варіант. Популярна сьогодні також і е-мейл розсилка з інформацією про ваш блог. Активне коментування блогів свої колег та налагодження з ними тісних зв’язків, створення спільних блого-проектів теж сприятливо подіє на просування вашого блогу серед бібліотечної спільноти в тому числі.

Головне – не бійтесь розпочати, адже початок – це завжди саме страшніше. Важливо пам’ятати, що потім буде не лише легше, але й цікавіше. Ви і самі не помітите як блогування повністю поглине вас.

 

Позначки: , , ,

Напишіть свій відгук тут

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: