RSS

Google Академия та Google книги- ще більше можливостей для якісного задоволення інформаційних потреб

07 Лют

Всесвітньо відома компанія Google була заснована в 1998 році Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном, які на той час були аспірантами Стенфордського університету. З самого початку свого заснування вона характеризувалась як приватна кампанія, яка займається розробкою, розвитком та дизайном найпопулярнішого в Інтернеті пошукового сервісу. На сьогоднішній час, Google також підтримує і розробляє низку інтернет-сервісів і продукції.  

Пошукова система Google сьогодні перша за популярністю (79,65 %) у світі. Вона відрізняється від інших зручним та якісним пошуком, обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць (частка ринку 62,4 %) та може знаходити інформацію 195 мовами.

Сьогодні ми поговоримо про корисні та зручні Google сервіси які будуть корисні для використання бібліотеками.

scholar_logo_lg_2011Один з них – це Google Академія. Даний сервіс дозволяє легко і зручно здійснювати пошук наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Сервіс індексує лише ті видання, які мають веб-аналоги. Google Академія упорядковує статті таким чином, як це роблять дослідники, оцінюючи повний текст статті, її автора, видання, в якому вона була опублікована та інформацію про те, як часто дана стаття цитувалася в іншій академічній літературі. Якщо ви маєте обліковий запис (акаунт) у Google ви зможете не просто шукати потрібні статті, але й додавати їх до своєї власної бібліотеки у Google Академії або розміщувати в Інтернеті свої власні статті тощо.    

Основні функції Google Академії:

  • пошук у різних джерелах з однієї сторінки
  • пошук статей, анотацій та бібліографічних посилань
  • пошук повнотекстових документів в бібліотеці сервісу чи мережі
  • можливість розмістити в Інтернеті повну версію статті

Даний сервіс дуже корисний для сучасної бібліотеки, він дає широкий спектр можливостей для обслуговування такої категорії користувачів як: студенти, молоді дослідники та аспіранти, вчителі та викладачі ВНЗ та ВПУ і т. д.

books_logo_lgЩе один корисний сервіс, який просто є незамінним в роботі бібліотек – це Google книги. Досить непрофесійно, коли бібліотекар відпускає користувача з бібліотеки зі словами: “цієї книги в нас, на жаль, немає”. Дякуючи новітнім технологіям та вільному доступу до Інтернету таких аргументів просто бути не повинно! Якщо навіть в бібліотеці дійсно відсутня потрібна книга в традиційному форматі, то в електронній версії вона є напевно.

Даний сервіс дозволяє здійснювати повнотекстовий пошук  книг та журналів, які компанія Google скануючи розміщує у своїй базі даних. Оцифровуючи книги у співпраці з більш ніж 40 науковими бібліотеками світу та 30 тис. видавництв, компанія дає можливість доступу більшій частині людей до знань накопичених у книгах протягом кількох століть.

Завдяки сервісу Google книги бібліотеки можуть безкоштовно та не порушуючи авторських прав пропонувати своїм користувачам електронні версії книг.

Використовуйте ці сервіси у своїй роботі та діліться даною інформацією зі своїми користувачами! Успіхів!

Advertisements
 

Позначки: , , ,

Напишіть свій відгук тут

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: